reichman-img

אוניברסיטת רייכמן הרצליה

רחוב האוניברסיטה 8

הרצליה 4610101

ת.ד. 167

סילבוס

מפגש 1
+
-
מפגש 1, יום ראשון, 30.04.2023

 

על כאוס ומערכות מורכבות

דרך משחק חברתי, בקבוצות של 10 משתתפים, יחוו המשתתפים את טבען של מערכות אנושיות מורכבות. בפתח המפגש ייחשפו המשתתפים להגיונן השונה של תורות ניהול מודרניות המקבלות ביטוי בדוגמאות ודילמות בעולם העסקי, ובאמצעות המשחק יודגש הצורך, שיקבל מענה במהלך הקורס, לקבלת כלים להתערבות דינמית וקבלת החלטות מהירה בתנאי אי ודאות.

מפגש 2
+
-
מפגש 2, יום ראשון, 07.05.2023

 

הטיות, עיוותי תפיסה ובניית פרופיל פסיכולוגי

באמצעות שורה של שאלונים ומשחקי הפעלה, יתמקד המפגש בסט ההטיות התפיסתיות המשפיעות על קבלת ההחלטות ובכלים לבניית פרופיל פסיכולוגי ראשוני של הצד השני לשולחן המשא ומתן.

מפגש 3
+
-
מפגש 3, יום ראשון, 14.05.2023

 

תקשורת רבת השפעה: אסטרטגיה, טקטיקה ואימפקט

מפגש זה יחזק אצל המשתתפים את היכולת לבנות טיעון כולל במשא ומתן, ולהציגו בצורה משכנעת, תוך שיתוף פעולה עם חברת Virtuozo, המתמחה בתחום.

מפגש 4
+
-
מפגש 4, יום ראשון, 21.05.2023

 

התמודדות עם נושאים ונותנים קשים: כלים מעולם המשא ומתן לשחרור בני ערובה

ניהול משא ומתן מול חוטף המחזיק בני ערובה או משבר כופרה בסייבר מחייב שימוש בטכניקות וכלי משא ומתן אשר חלקם ניתן ליישום בעולם העסקי. במפגש זה יתנסו המשתתפים בעקרונות ניהול משא ומתן משברי, תוך יישום לתהליכי משא ומתן עסקיים מורכבים ורגשיים.

מפגש 5
+
-
מפגש 5, יום ראשון, 28.05.2023

 

ניהול תודעה בתהליכי משא ומתן: מבט מבפנים

בתהליכי משא ומתן רבים יש משקל מכריע לתודעה הציבורית ולדעת הקהל, והיכולת להשפיע ולייצר תודעה חיובית (או שלילית) היא יכולת חיונית המשפיעה על תוצאות המשא ומתן.

מפגש 6
+
-
מפגש 6, יום ראשון, 04.06.2023

 

על כוח במשא ומתן

שני משחקי סימולציה יציגו בפני המשתתפים את העקרונות לניהול תהליכי משא ומתן מרובי שחקנים, ואסטרטגיות לניהול משא ומתן במצב של פערי כוחות בין אם כצד החזק ובין אם כצד החלש.

מפגש 7
+
-
מפגש 7, יום ראשון, 11.06.2023

 

הכנה סדורה למשא ומתן ובניית צוותי משא ומתן

דרך סימולציה בקבוצות, יתרגלו המשתתפים את שלבי ההכנה הסדורה לתהליך משא ומתן. תחקור הסימולציה יציף בפני המשתתפים דפוסי התנהלות עצמית בתהליכי משא ומתן שבהם קיימת התנגשות בין עמדות יסוד.

מפגש 8
+
-
מפגש 8, יום ראשון, 18.06.2023

 

ההבדל שבין שיתוף פעולה ותחרות

במפגש זה נשחק את “משחקי הנפט” באמצעותה נתרגל קבלת החלטות בצוות, התמודדות עם שינויים בשוק, החלטות אסטרטגיות ודילמות אתיות. המשתתפים ייחוו ויחשפו להבדל המהותי בין דפוסי שיתוף פעולה לדפוסים תחרותיים.

מפגש 9
+
-
מפגש 9,  יום ראשון, 25.06.2023

 

תכנון ומימוש אסטרטגיה שיתופית

רבים מדברים על Win-Win אולם רק מעטים יודעים כיצד באמת לנהל תהליך משא ומתן משַתף. דרך סימולציה עסקית המבוססת על משא ומתן בין יזם לקרן הון סיכון ילמדו המשתתפים לעצב תהליך משא ומתן שיתופי, ואת הזיקה בין תהליך אפקטיבי, תוצאה יציבה, ומערכת יחסים קונסטרוקטיבית.

למי מיועדת התכנית?

  • למנהלים ונושאי משרה בארגון, שמבינים כי בעולם המשתנה של היום התודעה היא זו שמנצחת ומכריעה מהלכים עסקיים ואישיים

  • למנהלים של ארגונים גדולים, שמבינים שחשיבת משא ומתן מורכב בקרב נושאי משרה בארגון שלהם, היא זו שתכריע את המערכה היומיומית להשגת יתרון תחרותי וצמיחה עסקית

  • לעצמאים, לעסקים קטנים ובינוניים שמעוניינים לרכוש כלים ומיומנויות לניהול מורכב של משא ומתן על מנת לנצח את היעדים העסקיים שלהם ולהשיג תוצאות מקסימליות

  • לאנשים פרטיים השוקלים שינוי או קידום בקריירה שלהם ומבינים את החשיבות שבלעשות צעד אחד קדימה או הצידה בכיוון שונה מהמוכר על מנת לנצל הזדמנויות, לפצח מצבים מורכבים ולנהל אותם באופן אסטרטגי ומדוייק לטובתם

צוות אקדמי

עו”ד מוטי קריסטל

מייסד ומנכ"ל קבוצת Nest, Negotiation Strategies המספקת שירותי ייעוץ, ליווי והכשרת משא ומתן מורכב וני... קרא עוד

עו”ד מוטי קריסטל

מייסד ומנכ"ל קבוצת Nest, Negotiation Strategies המספקת שירותי ייעוץ, ליווי והכשרת משא ומתן מורכב וניהול משברים בישראל ובחו"ל. את דרכו החל במשרדי הביטחון וראש הממשלה בשורה של תפקידים במסגרת צוותי המשא ומתן המדיניים עם ירדן והפלסטינים. משמש כפרופסור מן המניין בבי"ס המוביל למנהל עסקים במוסקבה (SKOLKOVO), מרצה למשא ומתן וניהול משברים באוניברסיטת ת"א, בבי"ס הבינלאומי ובמרכז להכשרת מנהלים באוניברסיטת רייכמן, במכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עוה"ד בישראל, ובאוניברסיטאות באירופה ובארה"ב.

הצוות שלנו

יעל אנדורן

מנכ"לית משרד האוצר לשעבר

נסים דואק

מנכ"ל יוניק יחסי ציבור ומומחה לתקשורת ולניהול משברים

עמיר לונדון

מנכ"ל קמהדע

שגב שגיא גיאת

בעל חברה לייעוץ אסטרטגי, ניהול משברים, משא ומתן וגישור

יעל אנדורן

מנכ"לית משרד האוצר לשעבר

נסים דואק

מנכ"ל יוניק יחסי ציבור ומומחה לתקשורת ולניהול משברים

עמיר לונדון

מנכ"ל קמהדע

שגב שגיא גיאת

בעל חברה לייעוץ אסטרטגי, ניהול משברים, משא ומתן וגישור

תודה! הקבלה כבר בדרך אלייך...

תודה שנרשמת

שמחים שהחלטת להצטרף אלינו

נתראה בקרוב

FORE לימודי חוץ והכשרת מנהלים

אוניברסיטת רייכמן.

*לבירורים נוספים בנושאי תשלום יש לפנות לרויטל כהן revital.cohen@runi.ac.il | 09-6029779

תשלום ורישום השארת פרטים