reichman-img

אוניברסיטת רייכמן הרצליה

רחוב האוניברסיטה 8

הרצליה 4610101

ת.ד. 167

סילבוס

מפגש 1
+
-

יום ד’ 6.11.2024

היבטים משפטיים: אחריות דירקטורים ונושאי משרה

תפקיד הדירקטור, חובות הזהירות וחובות האמונים, ביטוח דירקטורים

מפגש 2
+
-

יום ד’ 13.11.24

היבטים משפטיים: ממשל תאגידי

סייגים לחובות נושאי משרה, הגבלים עסקיים, עידן של תביעות – ניתוח אירוע, חברה חדלת פירעון, משפט ומוניטין

מפגש 3
+
-

יום ד’ 20.11.2024

פרקטיקה והיבטים חשבונאיים

ביקורת פנימית, דוחות כספיים, קונספט ה- IFRS

מפגש 4
+
-

יום ד’ 27.11.24

היבטים פיננסיים חלק א’

הערכות שווי, דירקטורה בשטח, דינמיקה אפקטיבית מול סמנכ”ל כספים – ניתוח אירוע, ישיבת דירקטוריון פיננסית: סימולציה חלק א’

מפגש 5
+
-

יום ד’ 4.12.2024

היבטים פיננסיים חלק ב’

ניהול סיכוני החברה, הרכיב התקשורתי, אסטרטגיה, דירקטוריון הלכה למעשה, ישיבת דירקטוריון פיננסית: סימולציה חלק ב

מפגש 6
+
-

יום ד’ 11.12.2024

היבטים מאקרו כלכליים ותגמול מנהלים, ניהול סיכוני סייבר, ניתוח אירוע מסכם

 

למי מיועדת התכנית?

  • דרג ניהולי בכיר

צוות אקדמי

רו”ח שלומי שוב

ראש התכנית לחשבונאות וסגן דיקן בית ספר אריסון למנהל עסקים באוניברסיטת רייכמן. מרצה בכיר לחשבונאות, ר... קרא עוד

פרופ’ עמיר ליכט

פרופסור והדיקן לשעבר בבי"ס רדזינר למשפטים באוניברסיטת רייכמן. בוגר לימודי משפטים וכלכלה מאוניברסיטת ... קרא עוד

רו”ח שלומי שוב

ראש התכנית לחשבונאות וסגן דיקן בית ספר אריסון למנהל עסקים באוניברסיטת רייכמן. מרצה בכיר לחשבונאות, ראש משותף לפורום שווי הוגן Fair Value Forum (FVF) ומנהל אקדמי משותף של קורס דירקטורים ונושאי משרה במרכז להכשרת מנהלים אוניברסיטת רייכמן. בעל חברת IFRS קונסלטינג בע"מ, העוסקת במתן ייעוץ חשבונאי לחברות ולרואי חשבון. מחבר ראשי של הספר "חשבונאות פיננסית חדשה IFRS 2020". נבחר כמומחה הטוב ביותר בישראל ל-IFRS על ידי רואי החשבון הבכירים בארץ. מכהן כדירקטור חיצוני בחברת אלוני חץ ויו"ר ועדת מאזן וועדת תגמול בדירקטוריון, וכן כדירקטור חיצוני בחברת מידרוג (חברה בת של מודי'ס) וחבר בוועדה המקצועית.

פרופ’ עמיר ליכט

פרופסור והדיקן לשעבר בבי"ס רדזינר למשפטים באוניברסיטת רייכמן. בוגר לימודי משפטים וכלכלה מאוניברסיטת תל-אביב ובעל דוקטורט מאוניברסיטת הרווארד. נחשב למומחה בעל שם עולמי במחקר השוואתי של דיני תאגידים וממשל תאגידי ובהיבטים בינלאומיים של פיקוח על שוקי הון. מאמרים פרי-עטו הופיעו בבטאונים המובילים בארץ ובעולם. תחומי מחקרו העיקריים: היבטים בינלאומיים של משטר חברות, יחסי גומלין בין שווקי ניירות ערך ומימדים תרבותיים של מוסדות חברתיים, תוך שילוב תובנות מתחום המימון והפסיכולוגיה. מחבר הבלוג "נקודה בסוף משפט" העוסק בדיני אמונאות וממשל תאגידי.

המרצים שלנו

גיורא ענבר

גיורא ענבר איש עסקים ויזם חברתי . דירקטור עצמאי בחברות ציבוריות . חבר נבחרת הדירקטורים של רשות החברות

ד”ר חדווה בר

בתפקידה האחרון כיהנה כמפקחת על הבנקים במשך 5 שנים, אותן סיימה במאי 2020. בתקופת כהונתה הובילה מהלכים... קרא עוד

רו”ח מורן מסד הדר

דירקטורית בקבוצת הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת בחברת Deloitte. בעלת ניסיון רב בליווי וייעוץ לחברות מתחו... קרא עוד

פרופ’ צביקה אקשטיין

דיקן ביה"ס טיומקין לכלכלה לשעבר וראש מכון אהרן למדיניות כלכלית באוניברסיטת רייכמן. פרופסור אורח במחל... קרא עוד

פרופ’ ניראון חשאי

ניראון חשאי הוא הדיקן המכהן ופרופסור מן המניין בבית ספר אריסון למנהל עסקים, המרכז הבינתחומי הרצליה. ... קרא עוד

רו”ח מיקי בלומנטל

שותף מנהל במשרד פאהן קנה ושות'. פועל רבות לקידום ארגונים לתועלת הציבור ומלווה מוסדות ללא כוונות רווח... קרא עוד

סבינה בירן

דירקטורית חיצונית בנק מזרחי טפחות

חמי פקר

מנהל מרכז החדשנות של מוטורולה סולושנס (Motorola Solutions) בישראל. לשעבר ראש מנהלת הסייבר במשרד ראש ... קרא עוד

עו”ד רונן עדיני

שותף מייסד של משרד עורכי דין רונן עדיני ושות'. תחום התמחותו הינו ליטיגציה מסחרית, ובמיוחד – ליטיגציה... קרא עוד

גיל רושניק

יו"ר הדירקטוריון, אלקטרה נדל"ן

עו”ד דנית רימון

ראש מחלקת חדלות פירעון במשרד עורכי הדין תדמור לוי. לשעבר שותפה במחלקה המסחרית במשרד עו"ד ליפא מאיר ו... קרא עוד

רו”ח מיכל שלמה

משמשת כמנהלת מחלקת סיכונים מיוחדים, אגף עסקים בחברת מנורה מבטחים בע"מ. טרם לכך, שימשה כבקרית אשראי ו... קרא עוד

נורית דאבוש

דירקטורית בנק יהב, לשעבר יו"ר הרשות השנייה ויו"ר גני יהושע

עו”ד זיו עירוני

עוסק בליטיגציה אזרחית מסחרית עם מומחיות מיוחדת בליטיגציה תאגידית, בחברות, בשותפויות, בסכסוכי שותפים ... קרא עוד

ד”ר רועי שפירא

מתמקד בחקר מוניטין, רגולציה וממשל תאגידי והיחסים ביניהם. עד שנת 2016 ניהל את המחקר במרכז המחקר של בי... קרא עוד

גיורא ענבר

גיורא ענבר איש עסקים ויזם חברתי . דירקטור עצמאי בחברות ציבוריות . חבר נבחרת הדירקטורים של רשות החברות

ד”ר חדווה בר

בתפקידה האחרון כיהנה כמפקחת על הבנקים במשך 5 שנים, אותן סיימה במאי 2020. בתקופת כהונתה הובילה מהלכים של הגברת תחרות, עידוד חדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית והגברת היעילות של המערכת הבנקאית. קודם לכך כיהנה כסמנכ"לית בנק לאומי וחברת הנהלת הבנק, בתפקיד מנהלת הסיכונים הראשית של הקבוצה; כנציגת מדינת ישראל בדירקטוריון של בנק EBRD הבינ"ל בלונדון במשך 3 שנים, ובתחילת דרכה בתפקידים שונים בבנק ישראל. בעלת דוקטורט בתחום ממשל תאגידי מהחוג לכלכלה באוניברסיטה העברית.

רו”ח מורן מסד הדר

דירקטורית בקבוצת הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת בחברת Deloitte. בעלת ניסיון רב בליווי וייעוץ לחברות מתחומי הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת. ניסיונה כולל ליווי חברות כבר משלבי חייהן המוקדמים, תוך מתן שירות שנתפר לצרכיהם הספציפיים. מלווה מגוון רחב של חברות: חברות בעלות פעילות רב-לאומית, קרנות הון סיכון, חברות סטארט-אפ, חברות ציבוריות, נציגויות של חברות רב-לאומיות הפועלות בישראל ועוד. כמו כן עוסקת גם בהנפקות ראשוניות של חברות בבורסה, ליווי של תהליכי מיזוג ורכישה וביצוע עבודות דיו דיליג'נס.

פרופ’ צביקה אקשטיין

דיקן ביה"ס טיומקין לכלכלה לשעבר וראש מכון אהרן למדיניות כלכלית באוניברסיטת רייכמן. פרופסור אורח במחלקה למימון בביה"ס וורטון שבאוניברסיטת פנסילבניה, וכן מכהן כפרופסור (אמריטוס) בביה"ס לכלכלה של אוניברסיטת תל אביב. בעבר מילא משרות מחקר והוראה באוניברסיטאות קרנגי-מלון, בוסטון ומינסוטה. פרסם מאמרים רבים בכתבי-עת בינלאומיים מובילים בכלכלה. המחקר האקדמי שלו מתפרס על כלכלת עבודה, מאקרו וכלכלה מוניטארית, יישומים אקונומטריים והיסטוריה כלכלית של העם היהודי. בין השנים 2006-2011 כיהן כמשנה לנגיד בנק ישראל. שימש כיו"ר ועדות השקעה ודירקטור חיצוני של קופות הגמל של בנק לאומי, בנק מרכנתיל וכן כדירקטור בחברות ציבוריות. כמו כן, כיהן כיו"ר של ועדות ממשלתיות בנושאי רפורמות מבניות ובמיוחד בתחומי התעסוקה.

פרופ’ ניראון חשאי

ניראון חשאי הוא הדיקן המכהן ופרופסור מן המניין בבית ספר אריסון למנהל עסקים, המרכז הבינתחומי הרצליה. פרופסור חשאי הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים ותואר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב. תחומי המחקר שלו כוללים: תיאוריה של החברה הרב לאומית, חדשנות טכנולוגית, הגוונה ודפוסי צמיחה של חברות היי טק. מחקריו של פרופסור חשאי פורסמו בכתבי עת מובילים בתחומי האסטרטגיה, ניהול, עסקים בינלאומיים וחדשנות.

רו”ח מיקי בלומנטל

שותף מנהל במשרד פאהן קנה ושות'. פועל רבות לקידום ארגונים לתועלת הציבור ומלווה מוסדות ללא כוונות רווח בפעילותם הציבורית. בין הארגונים בהם הוא משמש כחבר דירקטוריון בהתנדבות נמנים: המועצה לישראל יפה – יו"ר ועדת כספים והשקעות וחבר הועד הפועל אקי"ם לאפוטרופסות – חבר הנהלה.

סבינה בירן

דירקטורית חיצונית בנק מזרחי טפחות

חמי פקר

מנהל מרכז החדשנות של מוטורולה סולושנס (Motorola Solutions) בישראל. לשעבר ראש מנהלת הסייבר במשרד ראש הממשלה וכראש חטיבת הטכנולוגיה במועצה לביטחון לאומי ובמטה ללוחמה בטרור. שימש כמנהל תוכניות הסייבר של לוקהיד מרטין (Lockheed Martin) בישראל

עו”ד רונן עדיני

שותף מייסד של משרד עורכי דין רונן עדיני ושות'. תחום התמחותו הינו ליטיגציה מסחרית, ובמיוחד – ליטיגציה בתחומי ניירות-ערך, חברות ובנקאות, וכן תביעות ייצוגיות ונגזרות. בשנת 2004 פורסם ספרו – "דיני ניירות ערך", הנחשב כספר המקצועי והמקיף ביותר בתחום ני"ע, ומצוטט רבות בכל פסקי הדין בתחום ניירות ערך, לרבות על ידי ביהמ"ש העליון.

גיל רושניק

יו"ר הדירקטוריון, אלקטרה נדל"ן

עו”ד דנית רימון

ראש מחלקת חדלות פירעון במשרד עורכי הדין תדמור לוי. לשעבר שותפה במחלקה המסחרית במשרד עו"ד ליפא מאיר ושות'. בעלת ניסיון רב בייעוץ בשורה ארוכה של עסקאות, כולל מיזוגים ורכישות, השקעות הון וחוב, עסקאות מימון ובטוחות. בנוסף, מתמחה בהבראת חברות, חדלות פירעון, הסדרי נושים ושיקום חברות בקשיים ולקחה חלק בתיקי ההבראה הגדולים ביותר במשק הישראלי. בשנת 2011 נבחרה כאחת מ- 40 המנהלים המבטיחים עד גיל 40 על ידי "גלובס". קיבלה תעודת הוקרה מהמשרד לאיכות הסביבה על תרומתה למבצע פינוי חומרים מסוכנים ממפעל תעשיות אלקטרוכימיות שבעכו, כחלק מהליך הקפאת הליכים. בעלת תואר ראשון במשפטים ובמנהל עסקים בהצטיינות מאוניברסיטת רייכמן ותואר שני בהצטיינות במשפטים בהתמחות בבנקאות ואנרגיה מ- City University London, אנגליה.

רו”ח מיכל שלמה

משמשת כמנהלת מחלקת סיכונים מיוחדים, אגף עסקים בחברת מנורה מבטחים בע"מ. טרם לכך, שימשה כבקרית אשראי ומנהלת סיכוני אשראי בבנק ירושלים. בעברה כיהנה כאנליסטית בסקטור הנדל"ן בבנק וכן כחשבת בחברת הייטק. כיהנה גם כדירקטורית בענבל חברה לביטוח ובקרן השקעות לעובדי מדינה בדירוג האחיד וכנציגת הציבור ברשות החשמל.

נורית דאבוש

דירקטורית בנק יהב, לשעבר יו"ר הרשות השנייה ויו"ר גני יהושע

עו”ד זיו עירוני

עוסק בליטיגציה אזרחית מסחרית עם מומחיות מיוחדת בליטיגציה תאגידית, בחברות, בשותפויות, בסכסוכי שותפים ובעלי מניות, בתביעות דירקטורים, בתביעות נגזרות וייצוגיות. משמש כדירקטור פעיל ואקטיבי בחברות שונות, לרבות חברת התעופה ארקיע, כדירקטור חיצוני בחברה ציבורית וכיו”ר דירקטוריון של חברה עירונית. נמנה על פורצי הדרך בתחום האקטיביזם של דירקטורים בחברות ציבוריות בישראל ואף קבע תקדימים משפטיים בתחום זה. בצד פעילותו המקצועית תורם לענייני הכלל בעיר תל אביב-יפו. במסגרת זו שימש בין השאר כדירקטור ואף כיו”ר בפועל של דירקטוריון חברת אוצר מפעלי ים, כיו”ר הדירקטוריון של היכלי הספורט של תל אביב-יפו וכחבר בחבר הנאמנים של מוזיאון תל אביב לאמנות. בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

ד”ר רועי שפירא

מתמקד בחקר מוניטין, רגולציה וממשל תאגידי והיחסים ביניהם. עד שנת 2016 ניהל את המחקר במרכז המחקר של ביה"ס לעסקים באוניברסיטת שיקגו, והעביר סמינר על משפט, מוניטין ונורמות חברתיות במחלקה לכלכלה באוניברסיטת הרווארד, בה קיבל את תואר הדוקטורט שלו. הן תזת המאסטר והן הדיסרטציה שלו זכו בפרס לנייר הטוב ביותר על ממשל תאגידי בבי"ס למשפטים של הרווארד. חוקר את יחסי הגומלין בין משפט ומוניטין, פרסם בתחום זה בכתבי-עת אקדמאיים מגוונים, ועתיד לפרסם ספר על הנושא בהוצאת אוניברסיטת קיימברידג'. יועץ ומדריך חברות מסחריות מובילות בעולם על הנושא. בימים אלו עוסק באפקטיביות של רגולציה כלכלית בישראל, וביחסים בין המשפט לתקשורת.

תודה! הקבלה כבר בדרך אלייך...

תודה שנרשמת

שמחים שהחלטת להצטרף אלינו

נתראה בקרוב

FORE לימודי חוץ והכשרת מנהלים

אוניברסיטת רייכמן.

*לבירורים נוספים בנושאי תשלום יש לפנות לרויטל כהן revital.cohen@runi.ac.il | 09-6029779

תשלום ורישום השארת פרטים
  • פרטי הרושם

    פרטי הנרשם

    מלא/י את הפרטים הבאים על מנת להירשם לקורס